ana sayfa > Araç Giydirme Malzemeleri > Araç Giydirme Malzemeleri

Araç Giydirme Malzemeleri

Araç Giydirme Malzemeleri

Araç giyidirme işleminde kullanılan malzemeler Araç giydirme – Araç kaplama işleminin en önemli maddelerinden biridir.Araç giydirme işleminde kullanılan malzemeler genel olarak 3 maddede incelenebilir.

1-   Araç giydirme işleminde kullanılan Cast Folyo

2-   Araç giydirme ( araç kaplama ) işleminde kullanılan Yarı Cast Folyo

3-   Araç giydirme ( araç kaplama )işleminde kullanılan  Düz Zemin Folyosu

1-Cast Folyo

Araç giydirme (Araç kaplama )işleminde kullanılması en uygun olan malzemedir. Cast folyo dediğimiz malzeme oldukça esnek ve ince bir yapıya sahiptir. İnce olmasının yanısıra bu malzeme çabuk deforme olmaz, yırtılmaz. Ayrıca araç giydirme de Düz  Zemin Folyosuna göre açma yapma olasılığı daha düşüktür. Aracınız girinti ve çıkıntılı bir yapıya sahip ise araç giydirme işleminde Boran Reklam olarak size önerimiz cast folyo kullanmaktır. Bunun sebebi girinti çıkıntılı zeminlerde cast folyonun zemini iyi kavraması esneyerek yapıştırılan bölgelerde kalkma yapmamasıdır. Araç giydirme ( araç kaplama ) işlemi Düz zemin folyosu ile  yapıldığında folyo açma yapacaktır. Araç giydirme ( araç kaplama )  işleminde kullanılmayan Düz zemin folyosunu kamyonet, otobüs gibi kanal, oluk gibi girinti çıkıntısı olmayan araçlarda kullanılır.

2- Yarı Cast Folyo

Araç giydirme ( araç kaplama ) işleminde yarı cast folyo kullanılacak durumlar da söz konusudur. Yarı cast dediğimiz malzeme uzun süre kullanılacak düz zeminlerde olduğu gibi araç giydirme işleminde de kullanılır. Fakat uygulama yapılacak aracın çok fazla girinti çıkıntılı olmaması gerekir. Bu ürünün maliyeti cast folyoya göre daha düşüktür. Yine Araç giydirme ( araç kaplama ) işlemi yarı cast folyo ile yapılacaksa  düz zeminli araçlarda (kamyonet, otobüs gibi) kullanılması önerilir. Araç giydirme işleminde yarı cast folyonun  kullanılması eğer araç düz zeminli ise ve müşteri tarafından maliyet düşürülmek isteniyor ise söz konusu olmaktadır.

3- Düz Zemin Folyosu

Araç giydirme ( araç kaplama ) işleminde reklam uygulaması yapılacak aracın zemini düz ise ör; Kamyonet, Otobüs gibi düz zemin folyosunun kullanılması söz konusu olabilir. Maliyeti Cast ve yarı cast folyo ya göre daha düşüktür. Düz zemin folyosu ile araç giydirme işlemi yapılıyor ise malzemenin olabildiğince esnetilmemesi gerekir. Çünkü düz zemin folyosu Cast folyo kadar esnek bir yapıya sahip olmadığından, çabuk yırtılır, esnetilip yapıştırılan kısımlar daha sonradan açma yapmaya mailli olur.

Araç giydirme ( araç kaplama ) işleminde Genel olarak düz zemin folyosunu düz zeminli araçlarda kullanmak en doğrusudur. Boran reklam olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre seçenekler sunup, araç giydirme ve diğer işlemlerde en uygun olan malzeme, işçiliik ve hizmeti sağlamaktan mutluluk duymaktayız.

Categories: Araç Giydirme Malzemeleri Tags:

Benzer Yazılar

yorumlar kapalı.