ana sayfa > Araç Giydirme Ploter Harf ve Logo kesim > Araç Giydirme Ploter Harf ve Logo kesim

Araç Giydirme Ploter Harf ve Logo kesim

Araç Giydirme  Ploter Harf Ve Logo Kesim

Araç giydirme işleminde Dijital baskının yanı sıra Folyo Kesim tekniği de kullanılır.

Folyo kesim işleminin Dijital Baskı işleminden farkı; Dijital baskı işlenminde hazırlanmış olan tasarım beyaz folyo üzerine dijital baskı makinasında basılarak araç üzerine uygulanır. Folyo kesimde ise renkli folyo kullanılır, kesim folyosu üzerine baskı yapılmaz. Firma logosu, iletişim bilgileri veya tercihe göre desen vb. işlemlerin aracın ön kaput, yan kapılar, arka ve tavan gibi kısımlarına uygulanmasında kullanılır.

Örneğin;

Firmanızın logosunu aracınızın Ön, arka ve yan kapılarına uygulanmasını istediğinizde, ilk olarak şirketimiz aplikasyon uzmanları tarafından aracınızın ölçüleri alınır. Firma logonuzda hangi renkler var ise o renk kesim folyoları hazırlanır. Bu arada Grafiker arkadaşımız da firma logonuzun bilgisayar ortamında çizimini gerçekleştirir. Sonrasında Ploter dediğimiz Folyo kesim makinası kullanılarak firma logonuzun folyo kesim işlemi gerçekleştirilir.

Folyo kesim işlemi gerçekleştirildikten sonra yapılacak işlem folyo kesim işlemiyle hazırlanan firma logusunun araç üzerine uygulanmasıdır. Bu işlem Transfer dediğimiz taşıyıcı bant kullanılarak yapılır.

Araç üzeri Ploter folyo kesim işlemi böylece tamamlanmış olur.

İyi günlerde kullanınız.

Benzer Yazılar

yorumlar kapalı.