ana sayfa > Araç Giydirmede Baskı Makinelerinin Önemi > Araç Giydirmede Baskı Makinelerinin Önemi

Araç Giydirmede Baskı Makinelerinin Önemi

Araç Giydirme İşleminde Kullanılan Makina ve Malzemelerin Önemi

Dış mekan baskı makinası seiko dediğimiz (8 kafa) solvent bazlı dijital baskı makinasıdır. İç mekan baskısı yapabilme özelliğine sahiptir.  Makinanın kalitesi tabi ki iyi bir araç baskısı almak için yeterli değildir. Kullanılan folyo (Cast folyo) ve boyanın kalitesi de ço önemlidir.

Makinamız baskı yaparken kullandığımız baskı ayarı en yüksek kalitede (360×1080 dpi ile plex 4 color 6 pas) kaliteyi verimli alabilmek için baskıya geçmeden adımlama ayarlarının mutlaka yapılması gerekir. Bu şekilde baskıda pas izlerinin çıkması engellenmiş net bir baskı alınmasını sağlar.

Araç giydirme uygulaması için baskı yapılan cast folyonun özelliği, araç üzerindeki kanal, çukur, girinti ve çıkıntılara esneyerek yapışır, çok özel bir durum olmadığı sürece uzun süre açma yapmaz.

Araç giydirme işleminin dış etkenlere (çizilme, solma vs.) karşı daha dayanıklı hale getirilmesi işlemi ise, Cast Laminasyon ile gerçekleştirilir.

Cast Laminasyon şeffaf olup, araç giydirme yapılacak cast folyo üzerine koruyucu band şeklinde özel makinalarda yapıştırılarak kullanılır.

Araç giydirme işleminde laminasyon kullanımı maliyeti artıracaktır. Fakat uzun süreli kullanımlar için önerilir.

Benzer Yazılar

Cevher Araç Kaplama & Araç Giydirme

Cevher Araç Kaplama & Araç Giydirme

Cevher firmasına yapılmış olan Araç Giydirme & Araç Kaplama işlemlerinin sıralanması;   1-Araç Kaplama & Araç Giydirme işlemi yapılacak olan araç önce temizlenip saf hale getirilir. 2-Araç Kaplama & Araç.....

Bay Kardeşler Araç Giydirme ve Araç Kaplama

Bay Kardeşler Araç Giydirme ve Araç Kaplama

Bay Kardeşler firmasına yapılmış olan Araç Giydirme & Araç Kaplama işlemlerinin sıralanması. 1-Araç Giydirme ve Araç Kaplama yapılması için müşteri firmasından örnekler alınır 2-Araç Giydirme ve Araç Kaplama yapılacak araç.....

DEMİRKOL BASIM Araç Giydirme Çalışması

DEMİRKOL BASIM Araç Giydirme Çalışması

Araç giydirme çalışması

yorumlar kapalı.